Bu bir HTML açýklama örneðidir. Baðlantý verebilirsiniz..
 • TARİHÇEMİZ

 • • 1987 Yılında Ulus/ANKARA adresinde M.K.E yetkili satıcısı ve av bayisi olarak faaliyetine başlamıştır.

  • 1989 Yılında Vakıf İş Hanı adresine taşınmış ve aynı yıl ithalat yapmaya başlamıştır. İlk yapılan ithalatlar arasında SKB av tüfekleri (JAPONYA),ANTONIA ZOLI av tüfekleri (ITALYA), FRANKONIA av aksesuarları (ALMANYA), MEC-GAR tabanca şarjörleri (ITALYA), OMUR tüfek aksesuarları (ALMANYA) gibi dünyaca bilinen ve sektörde söz sahibi olan firmaların ürünleri bulunmaktadır. Yıllarca bu firmaların Türkiye distribütörlükleri şirketimiz tarafından sürdürülmüştür

  • 1995 Yılında Tandoğan ANKARA adresinde yeni bir şube açarak, siz bayilerimize daha rahat hizmet vermeye başlamıştır. Bu dönemde yoğun olarak çalıştığımız yurt dışı firmalara ek olarak iki Alman devi UMAREX ses mermisi ve ses tabancaları ve DYNAMIT NOBEL ses mermileri ve av fişekleri firmalarının da distribütörlüklerini almıştır.

  • 1998 Yılında Kızılay ANKARA adresindeki iki mağazayı devralarak Türkiye’nin en çok ürün çeşidini barındıran av malzemeleri satış reyonunu hizmete sunmuştur. Bu dönemde de büyümeye devam ederek, çalıştığı yabancı firma portföyüne yenilerini eklemeye devam etmiştir. MITCHELL balık malzemeleri ( FRANSA), SHIRSTONE dürbünleri ( JAPONYA), TASCO dürbünleri (A.B.D.), FRONT-LINE ( ABD ) ve GALCO tabanca kılıfları ( FRANSA ) bunlardan en önemlileridir. Ayrıca aynı yıl satın alınan iki servis aracıyla, ürünlerini Türkiye çapında pazarlamaya başlayarak, pazarlama ağını kurmuştur. Bu dönemde ürün portföyünü artırarak yeni ürünler eklemiştir.

  • 2000 Yılında satış politikasını tamamen değiştirmeye başlamış, satış yoğunluğunu parkende satıştan toptan satışa doğru geçirme evresine girmiştir. Bu sebeple Kızılay ve Dışkapı parkende satış noktalarını kapatıp, dağıtıma yönelmiştir.

  • 2002-2003 Yıllarında dağıtım araçları sayısını dörde çıkarmış, sektörde bel kemiği sayılan Av Fişekleri yerli imalat M.K.E.ithal VEGAS ( KIBRIS ), ROTTWEIL (ALMANYA), SAGA-STERLING ( İSPANYA ) fişeklerinin dağıtımlarını alarak,fişek konusunda iddialı hale gelmiştir.

  • 2004-2005 Yıllarında aksesuar ithalatını ön plana çıkarmış, ses tabancası ve ses mermisinde yerli ürünleri öncelikli tanıyarak BLOW ,Y.A.F. ve Y.A.S.malzemelerinin Türkiye dağıtımları yapmıştır.

  • 2005 - 2006 Yıllarında Türkiye’nin en büyük ses tabancası fabrikalarından biri olan EKOL-VOLTRAN silah sanayi ile anlaşarak ses tabancası modellerine 174 yeni ürün eklemiştir. POBJEDA SPORT (BOSNIA) firması ile yaptığı ses mermisi antlaşmasıyla piyasa hakimiyetini sürdürmüş. WALTHER çakı – bıçaklarının yanı sıra WALTHER av dürbünleri ve kılıçları da ürün yelpazesine eklemiştir.

  •Turaç uzun yıllardır adım adım takip ettiği Türkiye amatör balıkçılığına katkıda bulunmak amacıyla üstün kalite DISCOVERY marka ürünleri Türk balıkçılığının hizmetine sunmuştur.

  •2007-2008 Yıllarında Turaç 10 yıl kadar ara verdiği av tüfeği satışına Safir Arms ve Sarsılmaz silah sanayi ile Türkiye dağıtım ve pazarlama anlaşmaları yaparak yeniden merhaba demiştir.

  Avrupa amatör balıkçılığının en prestijli ve lüks markaları olan Alman BROWNING, QUANTIUM, RHINO ve ZEBCO ürünlerini Türk tüketicisinin beğenisine sunmuştur.Japonya’nın en yüksek kalite balıkçılık markası GAMAKATSU’yu ülkemize kazandırmış,ayrıca Hollanda’nın en iyi markası SPRO’nun tüm malzemelerini ülkemiz balıkçısının beğenisini sunmuştur. JARVISMARINE,RHINO,GLENSUN ve NEMROD markaları ile deniz ve serbest dalış malzemelerine giriş yapmıştır.

  •2006 yılında inşasına başladığı Çankırı Şabanözü’nde 450 dönüm arazi üzerine 10 ayrı bina toplam 7000 m2 kapalı alana sahip Türkiye’nin en büyük patlayıcı madde üretim ve depolama tesisini bitirmiş. Milli ekonomiye ve istihdama verdiği önemi bir kez daha göstermiştir.

  •2009 yılında Şabanözü tesisinde ilk av fişeğini STERLING ve KAISER markaları ile üretmiş Türk ve tüm dünya avcı ve atıcılarının beğenisine sunmuştur.Aynı yıl yine HILLMAN marka av kıyafetlerini Türk avcısının beğenisine sunmuştur.

  •2010 yılında Şabanözü tesisinde VICTORY SPORT marka ses mermisi üretmiş ve merni piyasasında yerini yeniden sağlamlaştırmış. Alman RUAG grup ile yaptığı anlaşma ile ROTTWEIL ,GECO ve RWS markalarını ürün çeşidine katmış ve grubun bölgesel ortağı olmuştur.

  Yine aynı yıl ANFO imalatı başlamış ve sivil patlayıcı sektörüne adım atmıştır.

  •2011 yılında Fransız LAPORTE ve CYBERGUN, Japon YO-ZURI ve İngiliz GUNPOWER markalarını ithal ederek ürün çeşidini genişletmiştir.VULCAN markası ile konfeti üretimine başlanmıştır.

  •2012 yılında Alman UMAREX ve WALTHER grubu , Kore EVANIX ve İngiliz SMK markalarının temsilciliklerini alarak havalı tüfek ve tabanca grubunda Türkiye’nin 1 numaralı pazarlama firması olmuştur.

  •2013 yılında ünlü Danimarka markası DEER HUNTER av giysi ve aksesuarlarının Türkiye temsilciliğini alarak ürün portföyümüze ekledik. Aynı zamanda ihracat yaptığımız ülke sayısını 26'ya çıkardık. Buna bağlı olarak 2012 yılına oranla gerçekleşen ihracat rakamlarımız %400 yükselmiştir. 2013 yılında 9x19mm Parabellum Tabanca Fişeği üretim iznini alan ilk özel firma olduk. Hafif Silah Mühimmatı Üretim Tesisi açılış törenimiz 05.07.2013 tarihinde Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ’ ın katılımı ile gerçekleşmiştir.
  Pazarlama departmanında yeniliğe gitmiş,saha kadrosunu 10 kişiye ,merkez kadrosunu 7’ye çıkarmış,toplam 17 kişilik pazarlama ekibi ile sektöründe bir numara olduğunu göstermiştir.

  Turaç ailesi bugünlere gelmesine maddi manevi katkısı olan tüm dostlarına teşekkürü bir borç bilir. Her zaman daha iyisini sunmayı hedefleyen firmamız siz değerli müşterilerimizin tüm eleştirilerine her zaman açık olduğunu ve size hizmetle kıvanç duyduğunu bildirir.

  Saygılarımızla…
  Copyright © 2009. Tüm Hakları Saklıdır. • www.turac.com.tr
  MERKEZ

  Tandoğan Meydanı Anıt Cad. No:8/15 06580 Çankaya ANKARA/TÜRKİYE

  Telefon : +90 312 212 70 61
  Fax : +90 312 212 05 33 • 212 70 29
  FABRİKA

  Çilderesi Mevkii Sağlık Mah. Şehit Murad Cad. No:81 Şabanözü ÇANKIRI/TÜRKİYE

  Telefon : +90 376 518 26 01
  Fax : +90 376 518 26 26
  SEVKİYAT MERKEZİ

  Gersan Sanayi Sitesi 2308. sok. No: 15 - 17 Yenimahalle ANKARA/TÜRKİYE

  Telefon : +90 312 394 69 30
  Fax : +90 312 394 69 32