Turaç, Shot Show 2018 Sahnesine, Sterling ile Çıkıyor

Turaç, Shot Show 2018 Sahnesine, Sterling ile Çıkıyor

Dünyanın en prestijli ateşli silahlar, atıcılık ve avcılık fuarlarından Shot Show 2018’e katılan Turaç, ABD’de düzenlenen fuarda, kendisine ait Sterling markasıyla ürettiği, hafif silah mühimmatlarının tanıtımına odaklanıyor. Türkiye’de, hafif silah mühimmatı üretimi konusundaki ilkleri ile tanınan Turaç, 23-26 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Shot Show 2018’de; Sterling marka piyade tüfeği fişeklerini, 9x19 mm çapındaki tabanca fişeklerini ve av fişeklerini sergiliyor. Turaç’ın standındaki bir diğer ürünü de yine kendisine ait Victory Sport markasını taşıyan, 9 mm çapındaki ses fişekleri.

Turaç’ın fuarda sergileyeceği Sterling marka piyade tüfeği fişekleri grubunda; 5,56×45 mm (.223 Rem.), 7,62×39 mm ve 7,62×51 mm (.308 Win.) olmak üzere, üç farklı ürün bulunuyor. Turaç’ın dünya standartlarında ürettiği bu fişekler, sportif amaçlı yivli tüfeklere ilave olarak, M-16, AK-47 ve G-3 gibi piyade tüfeklerinde kullanılıyor.

Turaç’ın fuarda sergileyeceği bir başka ürün grubu da yine Sterling markalı, 9x19 mm çapındaki tabanca fişekleri. Bu ailenin üyelerinden, Parabellum FMJ (full metal jacket) ve Luger FMJ ürünleri, yüksek performansları ile öne çıkıyor. Luger JHP (jacketed hollow point) de hedefte yüksek tahribat yaratma kabiliyetine sahip. Ailenin bir başka üyesi Subsonic FMJ fişeği, çekirdeğin namludan çıkış anındaki hızının ses hızından daha düşük olmasıyla öne çıkıyor. Bu özelliği sayesinde, diğer 9 mm fişeklere kıyasla çok daha az ses çıkartan fişek, daha çok özel maksatlı görevlerde tercih ediliyor.

Turaç’ın, fuarda sergileyeceği Sterling marka av fişekleri grubundaki ürünleri ve öne çıkan özellikleri ise şunlar:

  • Exclusive serisi: Bu fişeklerin; saçma numarası, barut türü ve tapa şeklinin yanı sıra menzil ve namlu çıkış hızları da özel av tiplerine göre optimize edildi.
  • Big Game serisi: Büyük avlar için geliştirilen bu fişeklerle şevrotin, tek kurşun, magnum slug ve paraşüt tipi saçma atılabiliyor.
  • Heavy Load serisi: Yarattıkları yüksek basınç nedeniyle normal tüfeklerden ateşlenmesi tehlikeli olan bu fişekler, özellikle yarı magnum, magnum ve 3,5” namlulu av tüfekleri için geliştirildi.
  • Competition serisi: Hedef atıcılığı, trap ve skeet türü müsabakalar için geliştirilen bu ürün grubunda, sert ve yumuşak saçmalı fişeklerin yanında, tek kurşunlu fişekler de bulunuyor.

Sterling gibi, sıfırdan kendi yarattıkları bir markanın, sahip olduğu fiyat ve performans avantajı ile pazardaki payının giderek arttığına dikkat çeken Turaç Genel Müdürü Fatih Altunbaş, Shot Show’da sergiledikleri ürünlerle ilgili şunları söyledi: “Sektördeki kurumsal kullanıcıların ve profesyonellerin katılım gösterdiği bu fuarda, seri üretim aşamasına getirdiğimiz piyade tüfeği fişeklerimizin göreceği ilgiden şüphemiz yok. Teknik özellikleri ile uluslararası ihalelerde, kendisini defalarca kanıtlayan 9x19 mm çapındaki tabanca fişeklerimizin ise bilinirlikleri giderek artıyor. Yıllardan beri ürettiğimiz ve 50’den fazla çeşidi olan av fişeklerimizle de hem müsabaka atıcılarının hem de av sporuyla uğraşanların tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bizim açımızdan yılın ilk etkinliği olan Shot Show 2018, hedeflerimize yürüdüğümüz yolda, bizim açımızdan önemli dönüm noktalarından biri olacak.”