IWA 2018’e Katılan Turaç, Avrupa’da Yeni İş Birlikleri Hedefliyor

IWA 2018’e Katılan Turaç, Avrupa’da Yeni İş Birlikleri Hedefliyor

Uluslararası tanıtım faaliyetlerine, Shot Show 2018 katılımı ile hızlı bir başlangıç yapan Turaç, 9-12 Mart tarihlerinde, Almanya’nın Nürnberg şehrinde düzenlenecek IWA 2018 fuarı katılımı ile tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor. Ateşli silahlar, atıcılık ve avcılık alanında, Avrupa’nın en prestijli fuarlarından IWA 2018’de, kendisine ait Sterling markası altındaki; tabanca, yivli tüfek ve av tüfeği fişeklerini tanıtacak olan firma, Almanya’dan yeni iş birlikleri ile dönmeyi hedefliyor. Turaç, çözüm ortaklarını ve potansiyel müşterilerini, 7’nci salondaki, 308 numaralı standında ağırlayacak.

Turaç’ın Avrupa’daki müşteri portföyü içerisinde; Almanya, Avusturya, Belarus, Bulgaristan, Fransa, İngiltere, İsviçre, Kosova, Litvanya, Makedonya, Romanya, Slovenya, Ukrayna ve Yunanistan olmak üzere, toplam 14 ülke bulunuyor. Bu ülkelerin sayısını daha da arttırma hedefiyle IWA 2018’e katılan firma, fuarda, 100’den fazla firma ve 10’un üzerinde resmi heyet ile görüşmeyi planlıyor.

Kurulduğu günden itibaren, emin adımlarla gelişimini sürdüren Turaç’ın büyümesi, son yıllarda belirgin bir ivme kazandı. Fişek bazında üretim miktarı, 2015 yılında 90 milyon adet olan firma, 2016 yılında 120 milyon, 2017 yılında da 153 milyon fişek üretti. 2018 yılında, 200 milyon adet fişek üretmeyi planlayan firmanın IWA 2018’deki bir diğer hedefi ise fuar sırasında kuracağı yeni iş bağlantılarının da yardımı ile üretim kapasitesini arttıracak satış sözleşmeleri imzalamak. Firmanın kaydettiği büyüme, fuar sırasında kuracağı standın büyüklüğü ile de kendini gösteriyor. Turaç, IWA 2018’de, fuara Türkiye’den katılan hafif silah mühimmatı üreticileri arasında, metrekare olarak en büyük stantlardan birini kuracak.

Firma ayrıca, IWA katılımlarında artık geleneksel hale getirdiği üzere, ürünlerinin 2018 yılı satış fiyatlarını da fuarda açıklayacak.

Turaç Genel Müdürü Fatih Altunbaş, firmanın fuar katılımı ile ilgili şunları söylüyor: “Avrupa’da yürüttüğümüz pazarlama çalışmalarımız kapsamında, distribütörlerimizin de katkısıyla bu kıtadaki müşteri portföyümüz, her geçen yıl genişliyor. Bu açıdan, uluslararası iş birliklerinin öneminin farkındayız. IWA 2018’den de hem Turaç’ı ve ürünlerini tanıtmış hem de yeni iş birlikleri tesis etmiş ve yeni dostluklar kurmuş olarak döneceğiz.”