Turaç, IWA 2018’den, Rekor Sayıda Bağlantıyla Döndü

Turaç, IWA 2018’den, Rekor Sayıda Bağlantıyla Döndü

Uluslararası çözüm ortakları ile kurduğu iş birliklerini genişletmek amacıyla IWA 2018’e katılan Turaç, 9-12 Mart tarihlerinde, Almanya’nın Nürnberg şehrinde düzenlenen fuardan; yeni dostluklar, yeni bağlantılar ve muhtemel iş birlikleri ile döndü.

Avrupa’nın en prestijli ateşli silahlar, atıcılık ve avcılık fuarlarından IWA’da, bu yıl, 60 ülkeden, 1.558 katılımcı yer aldı. Fuara Türkiye’den katılan 86 firmadan biri olan Turaç’ın standı ise her zamanki gibi büyük ilgi gördü. Bir önceki fuarda, 101 görüşme gerçekleştiren Turaç, büyük ilgi gördüğü bu yılki fuarda, 150’ye yakın görüşme gerçekleştirerek, kendi rekorunu da kırdı. Fuarda, 56 ülkeden kullanıcılar ve çözüm ortaklarıyla temas kuran Turaç yetkilileri; Kore Cumhuriyeti, Kanada, Kenya, Letonya, Litvanya, Meksika, Norveç, Slovenya, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Vietnam ve Zimbabwe’den firma ve resmi heyetlerle ise ilk kez bir araya geldi. Standında ağırladığı ziyaretçileriyle Türk Kahvesi, Siirt Fıstığı ve lokum ikramı eşliğinde görüşen Turaç yetkilileri, bu görüşmeleri, iş birliklerine ve dostluklara dönüştürdü.

Turaç’ın, IWA’daki standında sergilenen Sterling markalı ürünleri ise şunlar oldu:

  • 9x19 mm çapındaki tabanca fişekleri serisinden; Parabellum FMJ (full metal jacket), Luger FMJ, Luger JHP (jacketed hollow point) ve Subsonic FMJ,
  • Av fişeklerinden; Exclusive, Big Game, Heavy Load, Competition, Less-Lethal ve Elegance serileri ve
  • Seri üretim aşamasına getirdiği piyade tüfeği fişeklerinden; 5,56×45 mm, 7,62×51 mm ve 7,62×39 mm çapındaki fişekler.

Avrupa pazarında önemli bir varlığı bulunan Turaç için, IWA fuarı da firmanın iddialı olduğu sektörel etkinlikler arasında yer alıyor. Firmanın bu iddiası, etkinliğe yönelik olarak yürüttüğü tanıtım ve ilan kampanyası ile de kendini gösterdi. Fuar bölgesindeki 10 adet billboard ve 1 adet ışıklı panoda, fuarın hemen öncesinde ve fuarı kapsayan hafta boyunca, firma ve ürünlerini tanıtan ilanlar yer aldı.

Turaç Genel Müdürü Fatih Altunbaş, firmanın kurduğu yeni bağlantılar ve muhtemel iş birlikleri ile ilgili şunu söyledi: “Her yıl olduğu gibi, bu yıl da IWA’ya, yeni iş birlikleri ve dostluklar kurma hedefiyle katıldık ve bunda da başarılı olduk. Gerçekleştirdiğimiz görüşme sayısını, neredeyse %50 arttırmış olmamız, bunun en büyük göstergesi. Bağlantı kurduğumuz ülkeler arasına, 12 yeni ülkeyi daha ekledik ve fuardan, oldukça kabarık bir çalışma dosyası ile döndük. Verimli geçen bu görüşmelerin meyvelerini yakında alacağız ve güzel haberler duyuracağız.”