Fatih Altunbaş

Fatih ALTUNBAŞ (Genel Müdür)

1979 yılında Ankara’da doğdu. İlköğrenimini Kocatepe İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Konya Özel Lale Koleji’nde, lise öğrenimini Özel Ankara Aziziye Lisesi ‘nde tamamladı.

2004 yılında Başkent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Turaç Dış Ticaret LTD. ŞTİ.’ de iş hayatına başladı. 2006 yılında Başkent Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı üzerine yüksek lisansını tamamladı.

Halen Turaç Dış Ticaret’te genel müdür olarak sürdürdüğü görevinin yanında  Oku Eğitim Öğretim A.Ş. ‘ de yönetim kurulu üyesi, Altunbaş Dış Ticaret ve Sanayi A.Ş.  de yönetim kurulu üyesi, TSA Savunma A.Ş. de Kurucu ortaktır.

2013 yılında Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne üye oldu, 26.02.2017 tarihinde Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği yönetimine seçildi. Savunma Sanayi İhracatçılar Birliği, National Shooting Sports Foundation ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Afrika İş Konseyi, Asya Pasifik İş Konseyi  ve Savunma Sanayi İmalatçılar Derneği’ne üyelikleri bulunmaktadır.

İyi derecede İngilizce ve bilgisayar  bilgisine sahiptir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Markalar

  • Sterling

  • Vsport

  • Rottweil

  • Kaiser