Telefon : +90 312 215 1987 / +90 312 212 7061 - E-posta: info@turac.com.tr

Haberler

Kurumsal

HAKKIMIZDA

TARİHÇE

MİSYON VİZYON

YÖNETİM KURULU

 

 

 

HAKKIMIZDA

Turaç Dış Ticaret Ltd. Şti.

           1987 yılında, M. Saim Altunbaş tarafından yerli sermayeli bir şirket olarak kurulmuş, av ve atıcılık sektörü ile savunma sanayi alanında Türkiye ve dünyaya hafif silah mühimmatı (tabanca fişeği, av fişeği, ses fişeği) üretim ve pazarlaması yapan uluslararası bir şirkettir.

Turaç, 130 çalışanı, 440 dönüm arazi üzerine kurulu 13 adet bina ve 7000 metrekare kapalı alandan oluşan Çankırı Şabanözü’nde bulunan üretim tesisleri, Ankara Tandoğan Genel Müdürlüğü ve Merkez Ofisleri, İstanbul İstoç irtibat ofisiyle müşterilerine hizmet vermektedir.

ABD, Rusya, İsviçre, Almanya, Bulgaristan, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Uruguay, Kamerun ve Pakistan’ın da aralarında bulunduğu 48 ülkeye ihracat yapmaktadır. Ayrıca dünyada 30 ayrı mamül, yarı mamül ve hammadde üreticisi firmanın Türkiye ve Ortadoğu  bölge temsilciliğini yürütmektedir.

Firma, TSE Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi, ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Belgesi, Tesis Güvenlik Belgesi, CIP, Nato Gizli Tesis Güvenlik Belgesine sahiptir. Ayrıca ÇATSO (Çankırı Sanayi Odası), ATO (Ankara Ticaret) Odası, MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği), SASAD (Savunma Sanayi İmalatçilar Derneği), SSI (Savunma Sanayi İhracatçılar Birliği), NSSF (National Shooting Sports Foundation), DEIK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu) gibi birçok dernek ve birliğe üyeliği bulunmaktadır.

Shot Show (Las Vegas/ABD), IWA Outdoor Classics (Nunberg/Almanya), Arms & Hunting (Moskova/RUSYA), Gulf Defense & Aerospace Exhibition Conference (Kuveyt), ADIHEX (Abu Dabi/Birleşik Arap Emirlikleri), IDEF (İstanbul/Türkiye), Milipol (Paris/Fransa) gibi birçok uluslararası fuara katılmış ve katılmaya devam etmektedir.

ALTUNBAŞ Ailesi

 

TARİHÇE

1987 yılında Ulus/ANKARA adresinde M.K.E yetkili satıcısı ve av bayisi olarak faaliyetine başlayan Turaç Dış Tic. Ltd. Şti. 1989 Yılında ithalat yapmaya başlamıştır.

2000 yılında satış politikasını tamamen değiştirmeye başlamış, satış yoğunluğunu perakende satıştan toptan satışa doğru geçirme evresine girmiştir. Bu sebeple Kızılay ve Dışkapı perakende satış noktalarını kapatıp, Tandoğan Çankaya adresindeki mağazasında faaliyetlerine devam etmiştir.

2009 yılında Çankırı Şabanözü’nde 440 dönüm arazi üzerine 13 ayrı bina toplam 7000 m2 kapalı alana sahip, 300 ton patlayıcı  madde depolama kabiliyeti ile  Türkiye’nin en büyük patlayıcı madde üretim ve depolama tesisinde STERLING ve KAISER markaları ile ilk av fişeğini üretmiş; Vsport markasıyla da ilk ses fişeklerini üretmiştir.

2013 yılında aynı bölgede Türkiye ve Ortadoğu’da ki ilk özel mühimmat üretim tesisini kurarak yerli mühimmat sanayiinde çığır açmıştır. Ürün kalitesi ve yüksek üretim kapasitesiyle kısa sürede Emniyet Genel Müdürlüğünün tedarikçiler listesine girmiştir.

Yaptığı AR-GE ve yatırımlarla yan sanayi ve kobilere destek vererek üretim girdilerindeki yerli katkı payını en üst noktaya getirmiştir.

Yıllık 120 milyon adet tabanca fişeği,  230 milyon adet av fişeği, 100 milyon adet ses fişeği üretim kapasitesiyle büyüme ve gelişmeye devam etmektedir.


 

 

 

HEDEF VE İLKELER

            “Müşteri odaklılık’’

 Müşterilerimizin memnuniyetini, istek ve beklentilerini her şeyin üzerinde tutar, onların eleştiri ve önerilerinden daima istifade ederiz. Müşteriler ile sağlıklı ve uzun vadeli ilişkiler kurabilmek adına nezaket kuralları çerçevesinde profesyonel ve adil olmak en çok önem verdiğimiz prensiplerimiz arasındadır.

 “Her zaman en iyi olmak’’

Mükemmeliyetçi bir yaklaşım içerisinde yüksek kaliteli ve güvenilir ürünlerle global çapta lider bir mühimmat üreticisi olmak en önemli hedefimizdir.

 “Yüksek Ahlak, Yüksek Teknoloji’’

Ticari ilişkilerimizde karşılıklı yarar sağlamak, iyi niyetli ve adil olmak temel prensiplerimizdir. Küresel etik ve ahlaki değerler kurum kültürümüzün bir parçasıdır.

Kendimizi sürekli kontrol ederek ‘’iki günü aynı olan zarardadır’’ bilinciyle,  gelişimin ve büyümenin devamlılığı için, tasarrufu elden bırakmadan tüm üretim aşamalarımızda ileri teknoloji kullanarak denetlenebilir ve onarılabilir bir sistem içinde hareket etmek en önemli ilkemizdir.

“Amaç”

Firmamız her zaman, gücünü aldığı bu topraklara, gerek yatırım gerekse istihdam sağlayarak güç katmayı amaç edinmiştir.

“İnsana Yatırım’’

 Şirketimiz için insan en büyük yatırımdır, bu doğrultuda çalışanlarımızın sürekli olarak kendini geliştirmesine, eğitilmesine ve yönlendirilmesine  imkan sağlamak, moral ve motivasyonlarını daima yüksek tutmak temel hedefimizdir. Çalışanlarımıza temiz, sağlıklı ve güvenli çalışma koşulları sağlamak en mühim vazifemizdir.

 

Fatih ALTUNBAŞ

Genel Müdür

 

Ürünler

Markalar